REZERWACJE info@stajniatagomagolife.pl 501052006

Siedlisko Nawiady

Konie

Konie

W ofercie jeździeckiej stwarzamy Państwu możliwość nauki jazdy konnej od podstaw poprzez wszystkie poziomy zaawansowania. To jest miejsce dla tych którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z jeździectwem, jak i dla bardziej doświadczonych jeźdźców. Zajęcia prowadzą doświadczeni i wykwalifikowani instruktorzy. Goście odwiedzający stajnię Tagomago Life mają do dyspozycji duży plac treningowy,  krytą ujeżdżalnię, oraz wiele hektarów lasów i polnych ścieżek do jazdy w terenie. Oferujemy także przejażdżki bryczką lub saniami, z możliwością organizacji ogniska w plenerze, sesje zdjęciowe, oprowadzanie i wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe.

Oferujemy treningi na placu, na naszej krytej ujeżdżalni, pensjonat dla koni, stanówkę.

Obecnie  mamy 10 wszechstronnie przygotowanych, spokojnych koni, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

 

JAZDY KONNE

Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.

Nauka podstaw na lonży na placu, pierwsze samodzielne kroki na koniu jak, i parodniowe rajdy konne w okolicy to jest propozycja spędzenia aktywnie czasu na świeżym powietrzu.

 

NASZE STADO

Każdy miłośnik koni znajdzie w tym stadzie odpowiedniego rumaka dopasowanego do swoich umiejętności i temperamentu. Maść każdego konia jest praktycznie inna od siwej, przez kasztanowatą, gniadą, myszatą, dereszowatą do karej.

Szefem stada jest ogier traken – Ochlaj. Zaraz za nim w hierarchii jest mieszana klacz Janka, która mimo dojrzałego wieku nie znosi niesubordynacji wśród innych klaczy.4 młode wałachy stanowią trzon jazd rekreacyjnych i rajdów dla zaawansowanych, choć niektóre z nich również zaczynają startować w zawodach skokowych. Wałach myszaty Norbi z racji swojego małego wzrostu nosi dzieci i młodzież. Za to klacze są idealnie spokojne dla początkujących dorosłych jak i dzieci. Tylko Eska jest bardziej ambitna z uwagi na swój temperament. Janka i Jagoda – pogrubione klacze są wszechstronne i do jazdy wierzchem i do bryczki czy sań.

OCHLAJ ogier naszej hodowli – syn Orki /naszej klaczy trakeńskiej/ i Gniewka. Jest pięknym koniem o świetnie zapowiadającej się karierze sportowej. Złoty medalista XXII Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych POLAGRA w 2007 roku. Finalista Mistrzostw Polski Młodych Koni w Łącku w 2006 i 2007 roku. W latach 2006 do 2009 wielokrotny zwycięzca okręgowych zawodów skokowych. Bardzo spokojny w swojej stajni, ale na wyjeżdzie, czy na zawodach pokazuje niezwykłą wolę walki i temperament.

 

ALEX – gniady przesympatyczny i bardzo wysoki. Mimo swojej wielkości jest „obskubywany” przez kolegów.

Jego grzywa i ogon służą za zabawkę dla reszty. Bardzo spokojny, zaczął skakać i lubi wycieczki w teren, byleby nie było długich postojów. Jest synem Pink Floyda, który miał duże osiągnięcia w zawodach skokowych.

OPIUM – Przepiękny kary traken. Jego matką jest nasza Orka a ojcem Wektor /ojciec również Gałkowskiego Paradoksa/. Jak był żrebakiem miał wypadek i jest naszym ulubieńcem, choć ciągle są z nim kłopoty a to zdrowotne, a to wychowawcze. On jedyny wśród 4 wałachów ma kantar w dobrym stanie, bo reszta jest przez niego pogryziona. 2 lata temu był ujeżdżony i bardzo starał się na treningach, ale miał kontuzję tylnej nogi i musiał przerwać dalszą naukę. W tym roku udało mu się przerwać złą passę dotyczącą zdrowia i zaczął pracować w Klubiku Jeżdzieckim. Stał się ulubieńcem wszystkich nie tylko ze względu na swoją urodę ale także dlatego, że jest bardzo karny i chętny do pracy.

NORBI koń w którego żyłach płynie bardzo różnorodna krew /konika polskiego, trakena, kuca itd./. Jest myszowaty i mały, ale bardzo zgrabny i dobrze zbudowany. Świetnie daje radę sobie jako koń dla dzieci i młodzieży. Lubi rajdy i wycieczki w las, nie jest strachliwy.

JANKA – śliczna dereszka, lekko pogrubiona. Koń o władczym usposobieniu, ale gdy widzi nad sobą przewagę to jest bardzo grzeczna. Jej umiejętności są wszechstronne. Doskonale uczy początkujących jeżdzić. Uwielbia las i wycieczki, gdzie w swoim życiu była tysiące razy. Pięknie ciągnie bryczkę i sanie, ale jedynie w pojedynkę, jako indywidualistka.

JAGODA – okazała, duża, pogrubiona kara klacz o pogodnym charakterze. Świetna do nauki jazdy dla dorosłych, sprawdziła się na dużych konnych imprezach. Wycieczka w teren na niej to prawdziwa frajda dla jeżdżca. Świetnie ciągnie bryczkę i sanie.

ORKA – Piękna klacz trakeńska, o świetnym rodowodzie, gdzie można znależć Aspiranta /konia legendę trakeńską/. Startowała na wielu zawodach skokowych pod jeżdżcem amatorem z osiągnięciami.

Wyśmienita pod siodłem na placu i w terenie. Urodziła 2 śliczne żrebaki Ochlaja i Opiuma. Bardzo przywiązana i grzeczna, choć czasami płochliwa. Parę lat temu jak skończyła karmić Opiuma przygarnęłą osieroconą klaczkę, którą się bardzo dobrze opiekowała.

ESKA – drobna klacz o pochodzeniu śląsko-trakeńskim. Gniada, zwarta i o sporym temperamencie. Ładnie skacze i chętnie jeżdzi w teren. Jest dobra na placu i na wycieczkach dla zaawansowanych jeżdżców, aby mogli oni podnosić swoje umiejętności. W marcu tego roku urodzi swoje pierwsze źrebię – trzymamy kciuki!

 

 

 

RAJDY KONNE

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych rajdach konnych. Zapewniamy wyśmienitą organizację i niezapomniane wrażenia. Rajd można odbyć również bryczką. Szczegółowa oferta rajdów konnych znajduje się pod poniższym adresem: www.horsetrail.pl

PENSJONAT DLA KONI

W Stajni Tagomago Life są bardzo komfortowe warunki dla koni. Duże, widne boksy, o podłożu piaszczystym lub betonowym, wyposażone w bieżącą wodę i bezpieczne drewniano-metalowe drzwi. Siano pochodzi z naszych łąk, certyfikowanych ekologicznie. Słoma i owies jest kupowana od okolicznych rolników. Konie dostają jabłka, marchew i buraki ekologiczne u nas wyhodowane. Chętnie zaopiekujemy się ciężarnymi klaczami i emerytami. Dodatkowo można też korzystać bez limitów czasowych z obszernych pagórkowatych padoków i pastwisk o łącznej powierzchni ok. 20 ha.

Dla jeźdźca jest mini barek z napojami, stoliki wewnątrz i na zewnątrz oraz łazienka z prysznicem. Na terenie znajduje się plac treningowy (60×40 m) z kompletem przeszkód do skoków, lonżownik i kryta ujeżdżalnia.  Pobliska Puszcza Piska daje nieograniczone możliwości wycieczek konnych i rajdów. Dorzecze Krutyni, jeziorka śródleśne, szlaki konne to świetny pomysł na spędzanie czasu z koniem.

Cena pensjonatu: 600 zł/miesiąc lub 20 zł/dzień

W cenę wliczone jest utrzymanie /doglądanie, stajnia i pastwiska/, wyżywienie koni /siano, owies oraz owoce lub warzywa z naszego ogródka/ oraz możliwość korzystania z całej infrastruktury dla konia i jeźdźca.
(dodatkowo płatne: szczepienia, odrobaczania i kowal, konsultacje z lekarzem weterynarii, trening konia) .
 

Dodaj komentarz